“Блакитна лагуна” на Закарпатті. Як добратися, фото та відео

На Закарпатті є багато дивовижних місць з неймовірними пейзажами. Деякі з них досі невідомі широкому загалу, але туристи, які побували там, діляться враженнями про незабутні емоції. Одною з таких місцин є так звана Блакитна лагуна, яка розташована в лісовій місцевості за 7 кілометрів від села Чорноголова Великоберезнянського району на річці Лютянка.

 

З давніх часів між двома скелями падає водоспад – колись він був більший і, утворюючи ванни з вируючою водою – “джакузі” – вимив під собою заводь, глибиною 2,5-3 метра. Це і є Блакитна лагуна. Прохолодна вода тут має дивовижний бірюзовий колір, який розкривається на повну міру у сонячну погоду. Через стрімкий потік води лагуна не встигаю прогрітися, але влітку можна поплавати, відчувши свіжість гірської річки.

"Блакитна лагуна" на Закарпатті. Як добратися, фото та відео

"Блакитна лагуна" на Закарпатті. Як добратися, фото та відео

Як каже блогер vigorlat, по дорозі є кілька подібних місць. Тут є чимало риби, тому територія охороняється. Дуже цікаво спостерігати, як риба вистрибує з води, щоб побороти перекати.

До лагуни на ровері

Мандрівник В’ячеслав Стрібнєв розповів про свою подорож на Блакитну Лагуну. Логістику вибрав непросту – поїхав за 50 кілометрів від обласного центру на велосипеді.

"Блакитна лагуна" на Закарпатті. Як добратися, фото та відео

“Про незвичну лагуну довідався на одному з інтернет-сайтів, тож дочекався вихідних і, озброївшись навігатором, запасом їжі та водою, вирушив у дорогу. Правда, дещо невдало вибрав час – стартував із Ужгорода об 11-й годині, коли вже сонце припікало, тож по шосе було їхати важкувато, але в лісі, стало значно легше”, – зауважив підкорювач закарпатської лагуни.

Діставшись Чорноголової, В’ячеславу довелося ще добряче покрутити педалі, щоб доїхати до місця призначення. Навіть навігатор ледь не провів його повз цю місцину, але на шляху зустрів туристів, які також шукали ту ж саму лагуну. І вже спільними зусиллями таки знайшли її.

"Блакитна лагуна" на Закарпатті. Як добратися, фото та відео
Поплавати у прохолодній воді навіть діти не побоялись

“Незважаючи на віддаленість та певну важкодоступність (рух на автівках у цій місцевості заборонений) біля лагуни вже було багато людей, які приїхали сюди не лише помилуватися красою природи, а й скупатися в блакитній гірській воді та провести пікнік, – оповідає В’ячеслав. – Тож охоче долучився до них. А доволі накупавшись у прохолодній річці, набравшись позитивної енергетики та зробивши кілька селфі на пам’ять, вирушив додому”.

Як доїхати на авто та громадським транспортом

Координати для подорожі на авто: 48.863542, 22.646683 (будьте готові до того, що за кілька кілометрів до пункту призначення машину доведеться припаркувати і далі рухатися пішки – в цих заповідних місцях рух на автомобілях заборонено).

Якщо вирішили їхати до лагуни громадським транспортом, зручніше за все буде дістатися до найближчого великого населеного пункту – Ужгорода. Сюди ходять потяги, є й безліч автобусних маршрутів з будь-якого регіону країни. Ну а далі до ваших послуг місцеві автоперевізники. Автобуси на Чорноголову стартують з автостанції Ужгород-2.

З використанням матеріалів novzak.uz.ua.

джерелоРейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: