Фахівці виявили підводну річку з водоспадами в Чорному морі, яка тече під водою

Попри те, що фахівцям з наукових установ досить давно відомо про існування унікальних течій під водою Чорного моря. Більше ніж одинадцять років тому вони виявили потік, який нічим не схожий на ті, які були знайдені раніше.

Головна відмінність полягає в тому, що це повноцінна річка, яка дуже схожа на Брахмапутру, яка протікає в Індії. У неї є ті ж елементи, включаючи райони водоспадів, узбережжя та інші елементи.

Русло знахідки розташоване в Босфорі. Завдяки рельєфу дна, вченим вдалося визначити з якою швидкістю рухається течія і яку площу займає річка. Спеціальний апарат продемонстрував, що довжина дорівнює шести десяткам кілометрів, а ширина трохи перевищує кілометр. Але найдивовижніше — глибина, яка дорівнює 35 м.

Річка тече зі швидкістю близько 6,5 км/год — це досить високі показники. Якби потік знаходився на поверхні, він би точно увійшов до рейтингу найбільших річок світу, де зміг би зайняти п’яте або шосте місце.

Завдяки різним коливанням температур і кількості солі, вода в руслі знаходиться в стабільному стані й тільки лише через півсотні кілометрів вона починає взаємодіяти з навколишнім середовищем.