Ізраїль попросив Зеленського пропустити хасидів з Білорусі.

Міністерство внутрішніх справ Ізраїлю попросило, аби хасидів, які скупчилися на українсько-білоруському кордоні, пропустили до України. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін.

“Ми з розумінням ставимося до зусиль Ізраїлю сприяти пропуску вказаних людей в Україну, у тч отримане сьогодні дипломатичними каналами звернення міністра внутрішніх справ Ізраїлю на адресу президента України”, – повідомив пан Єнін.

Водночас, за його словами, це питання може вирішуватися лише шляхом перемовин урядів двох держав.

Заступник міністра закордонних справ нагадав, що заборона на в’їзд іноземців до України діятиме до 28 вересня, а МЗС звернулося до Білорусі з проханням не пропускати іноземців, яким Київ заборонив в’їзд.

Натомість ввечері 15 вересня речниця президента Білорусі Олександра Лукашенка Наталя Ейсмонт заявила, що Мінськ пропонує возити хасидів “зеленим коридором” прямо до Умані і назад в аеропорт

Водночас прикордонники приносять хасидам, які скупчилися на кордоні, їжу та напої.

“Спільними зусиллями української влади, посольств Ізраїлю в Україні та Білорусі, а також низки єврейських громад України нам вдалося забезпечити паломників кошерною їжею та напоями”, – повідомив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін.

 Коментарі