Скільки днів потрібно працювати в Україні, щоб купити новий iPhone 11 [Графік]

Міжнародна дисконтна платформа Picodi провела чергове дослідження і підрахувала, скільки днів потрібно працювати жителям різних країн, щоб придбати собі новий iPhone 11. Для цього був розрахований так званий «Індикатор iPhone 2019».

Для даного індикатора були використані дані про вартість iPhone 11 зі сховищем ємністю 64 ГБ, опубліковані на місцевих сайтах Apple або авторизованих реселерів. Також для обчислення показника використовувалися відомості про середню зарплату, взяті з сайтів національних статистичних управлінь або відповідних міністерств. При цьому розмір зарплати розділили на 21, що відповідає середній кількості робочих днів у місяці.

Вибірка Picodi включає кілька десятків країн, включаючи Україну. І в 2019 році наша країна очолила цей антирейтинг. Це означає, що середньостатистичному українцеві потрібно довше інших учасників рейтингу працювати, щоб накопичити на новий iPhone 11 в мінімальній конфігурації – майже 97 днів. У розрахунку приймалося, що середня зарплата в першому півріччі в Україні, за даними Держстату, становила 10783,13 грн (8680,4 грн «чистими»). Правда, в Picodi вважають, що весь свій дохід покупець буде відкладати виключно на покупку смартфона. Передбачається, що у споживача немає ніяких інших витрат, пов’язаних з купівлею продуктів харчування, одягу та оплатою рахунків за комунальні послуги.

Скільки днів потрібно працювати в Україні, щоб купити новий iPhone 11 [Графік]

Результат 96,7 днів є найгіршим в рейтингу 2019 року. У порівнянні з даними минулого року можна виділити два моменти. По-перше, Україна піднялася з другого місця на перше. Разом з тим, кількість днів, необхідних для того, щоб заробити на новий iPhone, суттєво зменшилася – на 40 днів. У минулому році Україна посіла друге місце c показником 136,7 днів.

Найкраще в цьому відношенні йдуть справи у жителів Швейцарії, США та Люксембургу, де співвідношення iPhone до середньої заробітної плати є найвигіднішим. Середньостатистичний швейцарець зможе накопичити необхідну суму на iPhone 11 за 4,8 днів, американець – за 5,8 днів, a люксембуржец – за 6,7 днів.

Крім України, довго на новий iPhone 11 потрібно відкладати також жителям Колумбії (89,7 днів) і Казахстану (76,5 днів). У таких країнах як Польща і Чехія новий гаджет рівнозначний за вартістю 31,8 і 25,2 робочих днів. В Естонії для покупки новинки потрібно працювати 21,2 днів або один календарний місяць.

Джерело: PicodiРейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: